Stabilizator stawu skokowego

Stabilizator stawu skokowego
1 vote, 5.00 avg. rating (84% score)

Sport wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, oczywiście jeśli nie doznamy kontuzji.Warto więc uważnie stawiać kroki, nie przemęczać naszego organizmu i stawów, aby później nie żałować. Może się okazać, że będziemy zmuszeni porzucić sport na dłuższy czas, ponieważ nie powiedzieliśmy dość w odpowiednim momencie.W razie kontuzji treningi staną się niemożliwe ze względu na nieustępujący ból i możliwość spowodowania jeszcze poważniejszej kontuzji np. uszkodzimy stabilizator stawu skokowego. Warto uważać i reagować na każdy ból stopy.
Stopę buduje 26 kości , które możemy podzielić na trzy części funkcjonalne. Część tylną – stęp – tworzą: kość skokowa,
piętowa, łódkowata, trzy kości klinowate (boczna, pośrednia, przyśrodkowa) i kość sześcienna. Istotna jest tu kość skokowa, która zajmuje środkową i górną część stępu i dźwiga na sobie kość piszczelową, a od dołu spoczywa na kości piętowej. Ciekawostką jest to, że żaden mięsień nie przyczepia się do niej. Łączy się ona z kośćmi: piszczelową, strzałkową, piętową i łódkowatą.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: lpk208, szkiełkowanie kraków, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, przeszczep łąkotki warszawa, Minikoparka Gorlice, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, tanie taxi legnica, kreda sisa, docieplenie granulatem Radom, geodeta głogów cennik, highlightersmink

Back to Top