Osteoporoza wtórna

Osteoporoza wtórna
1 vote, 4.00 avg. rating (74% score)

depilacja laserowa (5)Osteoporoza zwykle kojarzona jest z wiekiem i (przeważnie) z kobietami, gdyż to one najbardziej są narażone na tę chorobę.
Ale czasami zdarza się, że osteoporozę mogą wywoływać niektóre lekarstwa. Lekarstwa takie niejednokrotnie ratują życie, ale efekty uboczne są właśnie w postaci osłabienia układu kostnego i wywołują tak zwaną osteoporozę wtórną. Najczęściej osteoporozę wtórną wywołują sterydy, ale także inne przewlekle przyjmowane leki na przykład gastoprotektory, a także leki przyjmowane po przeszczepach.
Przy przyjmowaniu sterydów nie jest określona najmniejsza bezpieczna dawka, która nie wywoła tej choroby, a ryzyko zachorowania rośnie wraz z dzienną dawką i długościa ich przyjmowania.
Jeśli przyjmowanie takich leków jest niezbędne koniecznie trzeba starać się zniwelować niekorzystne następstwa: są leki, które dosyć skutecznie przeciwdziałają osteoporozie polekowej, na przykład biosfonian, który powinien być podawany osobom, które jeszcze nie mają osteoporozy a zaczynają kurację sterydami… ważną sprawą w zapobieganiu tej chorobie jest codzienny wysiłek fizyczny i odpowiednia dieta…

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: armatura łazienkowa Apavisa, szycie firan kędzierzyn, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, blog początkującego elektronika, drążenie foremników, standy eliptyczne cena druku, kinesiotaping bielsko biała, Tanie multiplikatory, Fotodepilacja Żary

Back to Top