Jak wzmocnić żyły

Jak wzmocnić żyły
1 vote, 4.00 avg. rating (74% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeśli na nogach pojawiają się pajączki jest to znak, że żyły nie są w dobrej kondycji i czas już najwyższy, aby się za nie porządnie zabrać…

Krew żyłami płynie w stronę serca, dzieje się to dzięki systemowi zastawek, które zapobiegają cofaniu się krwi. Czasami jednak zastawki szwankują…, aby jednak dobrze funkcjonowały trzeba ułatwić krwi krążenie:

  1. Jak najwięcej czasu trzeba spędzać w ruchu – w ten sposób wzmacnia się mięśnie łydek, które silne działają jak pompa i pomagają pchać krew do góry?

  2. Podczas leżenia unosić nogi powyżej linii serca układając je np. na poduszce;

  3. Nie nosić ubrań, które są bardzo obcisłe; zwłaszcza uciskających w okolicy pachwin;

  4. Nie chodzić w butach o bardzo wysokich obcasach( wysokość obcasów nie powinna przekraczać 3-4 cm);

  5. Podczas siedzenia nie zakładać nogi na nogę.

Dobrze też pić napary ziołowe, które bardzo korzystnie wpływają na wzmocnienie i uszczelnienie ścianek żył. Dla naszych żył bardzo dobre są: kasztanowiec(hamuje stany zapalne żył oraz przeciwdziała zakrzepom i zapobiega pękaniu naczyń włosowatych); głóg, który chroni przed odkładaniem się w naczyniach krwionośnych cholesterolu; pokrzywa, która korzystnie wpływa na skład krwi i zwiększa ilość hemoglobiny i czerwonych ciałek krwi.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: bcaa katowice sklep, Tynk mozaikowy Lakma, baront schody, tanie taxi legnica, żwir siany ostrów, Szamba Betonowe Brzozów, busy do danii szamotuły, usuwanie graffiti toruń, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, durobet ceny, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850

Back to Top