Dieta z indeksem glikemicznym

Dieta z indeksem glikemicznym
1 vote, 4.00 avg. rating (74% score)

DSC_0021.JPGIndeks glikemiczny (IG) to wskaźnik, który informuje o tym jak zjedzenie pokarmu zawierającego węglowodany wpływa na poziom cukru we krwi. Pokarmy wysoko przetworzone mają wysoki IG i oznacza to, że poziom glukozy po ich zjedzeniu szybko wzrasta, co nie jest korzystne dla organizmu.
Podstawową zasadą tej diety jest wybieranie produktów z niskim IG. Znajomość tego indeksu i stosowanie się do niego pozwala na systematyczną i trwałą utratę nadprogramowych kilogramów, a jest to na dodatek całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Spożywanie produktów o niskim IG nie pozwala na ataki głodu i wilczego apetytu, co niekiedy zdarza się przy zastosowaniu innych diet.
W tej diecie zakazane jest spożywanie produktów, które mają wyższy niż 55 IG a więc produktów z białej mąki (pieczywo, makarony), oraz tych zawierających cukier, także w postaci naturalnej np. niektórych owoców. Należy także wypijać ponad 2 litry płynów dziennie, a dodatkowym czynnikiem ułatwiającym chudniecie będzie rezygnacja z dań tłustych, mimo że nie mają większego wpływu na poziom glukozy we krwi.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, ra nails lakier hybrydowy, docieplenie granulatem Radom, onlynails cennik, elwix torba, standy eliptyczne cena druku, Minikoparka Gorlice, fluorokrzemian glinu, tanie taxi legnica, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie

Back to Top