Bakteria E.coli

Bakteria E.coli
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

??????????????????Sporo się ostatnio słyszy o zakażeniach bakterią E.coli, większość z nas nie wie jednak, czym jest ta bakteria, jak objawia się jej zakażenie i w jaki sposób go uniknąć.

Czym jest ta bakteria?

Escherichia coli (czyli pałeczka okrężnicy) jest bardzo popularną bakterią. Występuje w jelicie grubym człowieka i innych zwierząt stałocieplnych, gdzie spełnia ważną rolę – pomaga w rozkładzie pokarmu i wytwarzaniu witamin z grupy B i E. To, czy bakteria nadwyręży nasze zdrowie, zależy od jej szczepu.

Jakie są objawy zakażenia?

Bakterie są szczególnie niebezpieczne dla  dzieci, osób starszych i osób z obniżoną odpornością. Zazwyczaj zakażenie E.coli wywołuje jedynie biegunkę i wymioty, jednak jeśli bakterii jest bardzo dużo lub jeśli dostaną się w niektóre obszary organizmu, może się to skończyć znacznie poważniej.
Jak zostało wspomniane – E.coli jest bardzo niebezpieczne w  przypadku dzieci. To właśnie u nich notuje się najwięcej przypadków zachorowań na zapalenie opon mózgowych, zapalenie otrzewnej lub sepsę. Na szczęście są to nieczęste przypadki.

_______________________
więcej na: http://www.zagrywajmy.pl/

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: baront schody, onlynails cennik, balayage kraków, lpk110, drążenie foremników, armatura łazienkowa Apavisa, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kubota l3200 cena, szycie firan kędzierzyn, tanie taxi legnica, vetrex okna bielsko biała

Back to Top